Warman® Çamur Pompaları ve Yedek Parçaları

Warman® çamur pompaları,  her pompa bileşeninde son derece zorlayıcı şartlar altında yüksek performans göstermesi esas alınarak tasarlanmış, üretilmiş ve kurulmuştur. Bileşenlerin böyle bir yükün altından kalkmasını sağlamak, kaliteli üretim malzemeleri üretmek, uzun ve hassas tasarım süreçlerini tamamlamak, üretim de sıkı kalite kontrolleri yapmak ve kapsamlı güvenlik testlerini geliştirmek oldukça zor bir iştir. Neotrans, ağır yük tipi uygulamalarda kullanılmak için tasarlanan Warman® pompa ürün yelpazesi oldukça geniştir ve ürünlere uyumlu yedek parçaları bulunmaktadır. Warman® MCR® pompası, işletmenin ve işletmecilerin güvende kalmasına yardımcı olan tasarım özelliğine sahiptir.

Maden sahaları ve bu sahalarda çalışanlar kişilerin güvenli olmasını sağlamanın birden fazla yolu vardır. Güvenlik önlemlerinin en başında gelenlerden biri de tesis ve ekipmanın yüksek güvenlik standartlarına göre üretilmesini sağlamaktır. Firmaların amacı yaptığı her işte önceliği güvenliği esas almaktır. Bu da çalışan kişileri koruyacak politika ve prosedürlerin mevcut olduğu ekipman tasarımlamak, üretmek ve bakım yapmak anlamına gelmektedir. Bu adımlarla güvenliği en önemli kriter olarak ele alarak adımlarını kontrollü atmak hedefidir. Çamur pompalama devrelerinde gözüken oldukça fazla sağlık ve güvenlik tehlikesi yer almaktadır. Bu tehlikelerin bazıları da direkt olarak pompanın kendisiyle ilintilidir.

Örneğin, pompa gövdesinin içerisindeki sıvıda kinetik enerji birikmesi sonucunda oluşan basınç ve öğütme ortamındaki kırık bilye parçalarından kaynaklı çatlayabilir ve içerideki çamur basınç ile dışarı çıkabilir. Nadir de olsa boru hattı içindeki tıkanmalardan dolayı pompanın patlatma riski de bulunur. Ek olarak çamur pompalarında, zararlı çamur kaçakları, kıstırma noktası ve dönen ekipman parçaları ile ilişkin riskler de olmak üzere, operatörlerin tetikte olmaları ve tedbirli davranmalarını gerektiren birçok başka riskler de mevcuttur. Bu nedenlerden dolayı, işletmecilerin güvenilir üreticilerden alacağı çamur pompalarını ve yüksek güvenlik standartlarına uygun olan yedek parçalarını kullanmaları önem taşır. Neotrans’ la iletişime geçerek ihtiyacınız olan Warman® çamur pompası uyumlu pompa ve yedek parçalarını firmamızdan tedarik edebilirsiniz.

Warman® Pompa

Warman® MCR® pompası bir iç kauçuk astara sahiptir. Düşük bir ihtimal de olsa, kauçuk astarın aşınması veya bozulması durumunda, dış kısım kopmadan önce çekme gerilimi altında deformasyonla demir muhafaza yapısal bütünlük sağlayarak, sıvının içeride tutulmasına yardımcı olur. Öte yandan, astarsız pompa muhafazasının aşınması durumunda veya bozulmasında, çamur püskürebilir veya pompadan sıvı dışarı dökülebilir. Bu da tehlikeye, yakındaki personelin yaralanmasına neden olabilecek durumlara yol açabilir. Bu gibi olumsuzlukların yaşanmaması için ürünlerin denetlenmesi, kaliteli yedek parçalar temin ederek ürün bakımları yapılmalıdır.

Bakım, çamur pompalarında en önemli detay ve maliyet kalemlerinden biridir. Warman® MCR® çamur pompalarında bakımların yapılırken yedek parça maliyeti, revizyon sırasında gereken işçilikler, rutin denetimlerde harcanan bakım süresi, takip ve yağlama maliyetleri ile vinç ya da diğer ekipmanlar gibi alanlarda maliyetler gelişir. Warman® MCR® çamur pompası bu durum göz önüne alınarak ve bazı yenilikçi özelliklerle desteklenerek tasarlanmış.

Neotrans firması olarak müşterilerinin Warman® çamur pompası uyumlu ekipmanlarını ve yedek parçalarını kullanırken ve bakım yaparken güvende olmalarını sağlamak için tedbirli olmakta ve hassas davranmaktadır.

Bir pompalama tesisinin yıl genelinde tükettiği enerji, pompa verimliliğine, aktarma organları kayıplarına ve motor veya motor kontrolörünün elektrik verimliliği gibi etkenlere bağlıdır. Pompa verimliliği enerji tüketiminde, elektrik maliyetlerini belirleyen en büyük etkendir. Katı maddeler, çamur pompasının verimliliğini düşürecektir ve yayınlanan su performans eğrisini düzeltmek için Verimlilik Oranı (VO) kullanılacaktır. Pompa tasarımının da VO üzerinde kaçınılmaz bir etkisi olacaktır. Warman®  pompaları geniş çapta, düşük hızla ve enerji tüketimini azaltan bir sistemle yüksek verimli pervaneye sahip olmasıyla olumlu olarak destekleyecektir..

Neotrans’ın uzman ekipleri madencilik, kimyasal ve endüstriyel uygulamalar için bir bulamaç (çamur) pompasına ihtiyacınız olduğunda ulaşabileceğiniz bir adrestir. Talepleriniz doğrultusunda Warman® çamur pompası uyumlu pompa ve yedek parçalarını firmamızdan tedarik edebilirsiniz.