Yan Kanallı Blower

Blower, emiş yoluyla ortamdaki havayı içine alır ve fanı kullanarak yüksek debide ya da düşük basınçta bir yerden başka bir yere transfer etmektedir. Blowerlar, birçok endüstriyel sistemde kullanılan önemli araçlardır. Bunlar arasında endüstriyel makineler, havalandırma sistemleri, su arıtma tesisleri, otomotiv endüstrisi, gıda üretimi, ilaç endüstrisi gibi alanlar yer almaktadır.

Garanti İmkanı +90 (216) 393 00 95 İade İmkanı

Yan kanal blower pompa yelpazesi, birçok uygulamada hava deplasmanında etkili bir çözümdür. Yan Kanal blowerlar, düşük basınçlarda ve vakumlarda büyük hacimlerde temiz, kuru hava gerektiren uygulamalar için birçok otomasyon projesinde ilk tercihtir.

SEKO Blower Pompa, diğer ürünlerimizde olduğu gibi kolay kurulum sağlayan bir ürün sunmaya çalışmış, aynı zamanda operasyonel enerji tasarrufu göz önünde bulundurularak küçük bir hafif tasarımda düşük işletme gürültüsü seviyeleri sunmaktadır.

Blower Pompa fiyatları ihtiyaç duyduğunuz Blower çeşidine, kullanım alanına vb. etkenlere göre değişiklik gösterecektir. Blower Pompa fiyat bilgisi almak için ve Blower pompa çeşitleri arasından hangisine ihtiyaç duyduğunuzu belirtmek için Neotrans üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Blower Nasıl Çalışır?

Blowerların içindeki fanın dönerek havayı emmesi, vakumlaması ve daha sonra çıkış tarafına doğru itmesi blower çalışma sistemidir. Kısaca Blower içerdeki hava yüksek debi ve düşük basınç prensibiyle çıkışa gönderilerek havayı taşımak için kullanılmaktadır.

Hava emilimi için bir hava filtresi kullanılır. Kanatlar ve gövde içinde yastıklama sistemleri, üfleme performansından yararlanma ve hatta aşınmaya neden olabilir. Bu nedenle, üfleyiciler genellikle kanatlar ve diğer parçalar arasındaki uzantıları genişletmek için sızdırmazlık elemanlarını kullanırlar. Üfleyicilerin bakımları düzenli yapılarak, kanatlar ile gövdenin iç kısımları temizlenmelidir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi üfleme performansını arttırmaya ve ömrü uzatmaya yardımcı olacaktır.,

Blower Pompa Ne işe Yarar?

Blower, bir vakum pompası veya bir basınç pompası olarak kullanılabilirler. Vakum pompası olarak nakliye, üfleyiciler bir kabin veya bir tank içindeki havayı emerek boşaltırlar.

Blower Pompa avantajı nelerdir?

  • Üfleyicileri sessiz çalışır ve az bakım gerektirir.
  • Blowerlar, havayı yüksek debiyle ve düşük basınçla hareket ederek, birçok endüstriyel uygulama için ideal bir çözüm sağlarlar.
  • Blower Pompa yağsız çalışma sistemiyle çevre dostudur.
  • Yüksek sıcaklıkta çalışırlar
  • Tasarımı kullanım amaçlarına göre belirlenir.

Çeşitli alanlarda kullanılan ve verimliliği yüksek olan Blower Pompanın havalandırma sistemlerine göre bazı farklılıkları bulunmaktadır. Kullanılacak alan ve işlevselliğine göre Blower Pompanın avantajlı olduğu yerler olduğu gibi dezavantajlı olduğu alanlarda olmaktadır.

  • Blower’ın maliyeti, fan veya lobların hassas sisteme sahip olmasından dolayı diğer havalandırma sistemlerine göre daha yüksek olabilir.
  • Blowerlar Pompa Sisteminin, kanatlar ve gövdedeki artıkların çalışması, performansın etkilenmesi için havalandırma sistemlerine göre daha fazla bakıma ihtiyacı vardır.
  • Blowerlar, diğer havalandırma sistemlerine göre daha az hava akımı oluşturur ve bundan dolayı uzun mesafelere hava taşıyamazlar. Bu özelliğinden kaynaklı bazı uygulamalar Blower pompa kullanılması uygun değildir.

Blower Pompa Çeşitleri

Blowerlar, havayı yüksek basınçla hareket ettiren ve bu sayede farklı endüstriyel cihazlar da kullanılan cihazlardır. Blowerlar tek kademeli ve çift kademeli olmak üzere çalışma prensibine, teknik ve performans özelliklerine göre ikiye ayrılır. Blower Santrifüj ve kök üfleyiciler (roots blowerlar) olarak farklı çalışma ilkeleriyle iki ana çeşide sahiptir.

Blower çeşitleri arasından teknik özelliklere ve yüksek performansa sahip olan ihtiyacınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz. Blowerlar sessiz çalışması, yüksek verimliği, basit kurulumu ve sorunsuz şekilde işlevlerini yerine getiren sistemiyle doğru alanda kullanıldığında iyi performans sergiler. Blower çeşitleri arasında seçim yaparken özellikle debi ve basınç değerlerine dikkat edilmelidir. İhtiyaç duyulan performansı sağlayacak teknik özelliklerde ve kalitede blower seçilmesi uzun vadede daha etkili olmasını ve performans sergilemesini sağlayacaktır.

Santrifüj Blower (santrifüj Üfleyici ) Özellikleri Nelerdir?

Santrifüj üfleyicilerin yüksek hızlı dönen ve dairesel hareketle çalışan kanatlardan oluşan bir rotor kullanarak havayı emer ve yüksek basınçlı dışarı verir. Santrifüj üfleyici fanlar, genellikle düşük, orta debilerde ve yüksek basınçlarda kullanım için idealdir. Özellikle gürültü seviyeleri düşük, yüksek verimli ve dayanıklı olmalarıyla, Proair Ms, Td, Ts gibi modelleri santrifüj üfleyiciler arasında dikkat çekmektedir.

Roots Blower (kök üfleyiciler) Özellikleri Nelerdir?

Roots üfleyiciler, hava tablosu iki adet birden dönen rotordan oluşur. Hava, iki rotor arasında sıkıştırılarak bir çıkışa yönlendirilir ve atılır. Roots üfleyiciler, yüksek debi ve düşük basınçlar için idealdir. Proair PL serisi kök üfleyiciler, yüksek performans, düşük enerji tüketimi ve sessiz çalışma gibi özellikleriyle tercih edilir.