Peristaltik pompa hortumu nedir?

Peristaltik hortum, peristaltik bir pompaya takılır – orada bir dizi makaralı veya pabuçlu rotor boruyu sıkıştırır ve sıvı veya yarı sıvı maddeleri hareket etmeye zorlar. Peristaltik pompa hortumu, son derece esnek kauçuktan (doğal kauçuk, NBR, CSM, EPDM, silikon ve diğerleri), sıkıştırmaya, sürtünmeye dayanıklı ve yeterli düzeyde kimyasal dirence sahiptir. Tekstil takviyeli olmalıdır.

Hortum yapısı
Tüp: NR, EPDM, NİTRİL BUNA-N, CSM, FKM
Takviye: iki kat, dört kat veya altı kat spiral yüksek gerilimli çelik kordlar.
Kapak : NBR kauçuk, siyah renk, pürüzsüz, kumaş kaplama , aşınma kapağı aşınmaya, kesilmeye, oluk açmaya ve hava koşullarına karşı dayanıklıdır.
Sıcaklık Aralığı: -40°C ila +90°C

Pompa gövdesine düz duvarlı, esnek bir hortum takılır ve pompa gövdesinin içine yerleştirilmiş rotor üzerindeki pabuçlar arasına sıkıştırılır. Bu döndürme hareketi, ürünü hortum boyunca sabit bir yer değiştirme hızında hareket ettirir. Sıkma işleminden sonra hortumun eski haline getirilmesi de ürünü giriş borularından hortumun içine çeken güçlü bir vakum etkisi yaratır. Hortumun eski haline getirilmesiyle oluşturulan vakum, hortuma zarar vermeden veya deforme etmeden veya hortumun yırtılmasına neden olmadan 16 bar’a (232 psi) kadar tahliye basınçları oluşturabilir.

Bu stil aynı zamanda mükemmel hacimsel tutarlılığı koruyarak, onu birçok endüstriyel uygulamada gerekebilecek katı dozlama ve 7/24 çalışma döngüleri için ideal hale getirirken, tipik olarak 9 metreye (29,5 fit) kadar emme kaldırma kapasitesi sağlar. Peristaltik (hortum) pompaların kullanımı ve bakımı kolaydır; yuva, valf, salmastra veya mekanik salmastra gerektirmez, bu da hortumu pompanın tek yedek parçası olarak bırakır.

Ve peristaltik pompa hortumu için herhangi bir ihtiyacınız varsa öncelikle bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-posta: info@neotrans.com.tr