Mono Pompa ve Yedek Parçaları

Proses uygulamalarında kullanılan Mono® pompalar  ve Mono® pompa yedek parçaları için, Seepex, Netzsch, Mono® markalarına uyumlu Mono® pompa yedeklerini firmamızdan tedarik edebilirsiniz. Her türlü stator, rotor, coupling rod, shaft, körü vb yedek parçaları tedarik edip hizmetinize sunmaktayız.

Garanti İmkanı +90 (216) 393 00 95 İade İmkanı
mono pump brands

Bu pompa markaları için uyumlu yedek parça ve komple pompa onarım hizmetleri Neotrans olarak sizlere sağlayabiliriz.

Mono Pompa Yedek Parçaları Hakkında

Mono pompa nedir?

Günlük hayatımızda sanayinin neredeyse her dalında sıklıkla kullanım alanı olan pompaların yüzlerce sayıda, farklı alanlara uygun çeşitleri geliştirilmiş durumdadır. Tarihin en eski pompalarından olan hacimsel (volümetrik) pompalar sıvının bir yere nakledilmesi ya sıvının bir şekilde taşınma veya bir kap içerisinde yaratılan hacim değişimi sayesinde sıvının emilip basılması sistemine dayanır.

Mono pompalar stabilizasyon odaklı çalışma prensibine sahiptir. Düşük ve yüksek viskoziteli akışkanların transferinde kullanılabileceği gibi aşındırıcı, yapışkan, ezilmeye ve köpüklenmeye hassas akışkanların transferine de kullanıma uygundur. İçerisinde yer alan akışkanın liflerini kesinlikle parçalamaz ve ürünün yapısında herhangi bir değişim gerçekleştirmez. Genelde katı veya yarı katı akışkanların köpürmesini veya fazla sulanmasını Mono Pompalar engelleyerek, ürünlerin ve sistemlerin kalitesini korumaktadır. Mono Pompalar bu avantajlı özellikleriyle birçok sektörde kullanılır ve en zor uygulama şartlarında bile sorunsuz akışkan transferi yapar.

Mono Pompa Çalışma Prensibi nedir? Nasıl Çalışır?

Hacimsel pompaların içerisinde Monopomp pompalar, sıvının akımının dönme ekseni doğrultusunda gerçekleştiği pompa çeşidi olarak özel bir yere sahiptir. Sıvı hareketli vidanın (rotorun) ya da birbirleriyle temas halinde dönmekte olan vidaların helisel kanalları içerisinde, emme kanalından basma kanalı yönünde hareket eder.

Mono Pompa düzgün,  doğrusal ve ölçülebilir akış sağlayarak çalışan pompalardır. Bu pompaların çalışması sessiz ve titreşimsizdir. En önemli özellikleri Mono Pompa çeşidinin sürekliliği koruyarak türbülans oluşturmamalarıdır. Bunun sonucunda da mono pompaların içerisindeki akışkanın vizkozitesini değiştirmeyecektir.

Monopomp pompalar kullanım alanı olarak özellikle viskoz ve ağır sıvıların, emilip basıldığı çeşitli sanayi kollarında geniş bir yere sahiptir. Gemilerde, sentetik sıvıların üretilip pompalandığı sanayi işlerinde, çeşitli kimya sanayi alanlarında, ham petrol ve petrol ürünleri sanayisinde, çeşitli gıda sanayi dallarında ve bazı hidrolik devrelerde birbirinden farklı birçok yerde başarıyla kullanılmaktadır. Monopomp pompalar Q=120 m3/saat gibi yüksek devirlerde ve 3.5-300 bar arasında çalışabilmektedir.

Mono Pompa Fiyatları

Mono Pompa avantajlı özellikleriyle birçok sektörde ve en zorlu uygulama alanlarında sorunsuz çalışma sistemiyle kullanılmaktadır. Neotrans endüstriyel pompa kullanım alanlarınıza, ihtiyaçlarınıza göre en avantajlı mono pompa fiyatları sunmaktadır.

Proses uygulamalarında kullanılan mono pompa  Seepex, Netzsch, Mono , markalarına uyumlu çeşitleriyle Neotrans endüstriyel pompa aracılığıyla hizmetinizdedir. Mono pompa yedek parçalarını firmamızdan tedarik edebilirsiniz. Her türlü stator, rotor, coupling rod, shaft, körü vb yedek parçaları tedarik ederek Neotrans üzerinden sizlerin hizmetinize sunmaktayız.

Mono pompa fiyatları farklı markalarla uyumlu olmaları, farklı çeşitleri ve kullanım alanlarının bulunmasıyla değişkenlik göstermektedir.