Aşınma Dirençli Tarama Kum Pompası

S Serisi tarama kum pompaları, çakıl ve tarama işlemleri için çok büyük partikülleri işlemek üzere tasarlanmıştır. Bu kum pompaları, standart bir bulamaç pompasıyla pompalanamayacak kadar büyük katılar içeren en zor yüksek aşındırıcı bulamacın sürekli olarak taşınması için tasarlanmıştır.
S serisi tarama kum pompaları, madencilikte bulamaç, metal eritmede patlayıcı çamur, tarakta çamur ve nehir ve diğer alanlarda akış sağlamak için uygundur.

Özellikler

1) Çark – Arka ve ön taraftaki pompa çıkış kanatları (kapalı çarklarda) pompa içindeki devridaimi azaltır ve conta kirlenmesini önlemeye yardımcı olur
2) NPSH – Büyük pervane gözleri nedeniyle olağanüstü NPSHr koşulları
3) Büyük Parçacıklar – Büyük göz açıklıkları ve kanat geçişleri en büyük parçacık akışlarına izin verir
4) Ekspeller (Santrifüj Keçe) – Keçeye su girişinin tolere edilemediği veya sınırlı olduğu durumlarda olağanüstü sızdırmazlık sağlamak için düşük akışlı suyla yıkama veya sıfır akışlı (gres yağlamalı) seçenekler mevcuttur
5) Salmastra Kutusu – Salmastra ve fener halkası ile salmastra sızdırmazlığı
6) Rulman montajı – Kısa çıkıntıya sahip geniş çaplı şaft, sapmayı en aza indirir ve uzun rulman ömrüne katkıda bulunur. Kartuş tipi yatağı çerçevede tutmak için sadece dört cıvata gereklidir.
8) Çerçeve Tabanı – Çok sağlam tek parça bir çerçeve, kartuş tipi rulman ve şaft tertibatını barındırır. Pervane boşluğunun kolay ayarlanması için rulman yatağının altında harici bir pervane ayar mekanizması bulunur.

Materyal

Bu tür kum pompasının ıslak parçaları – çark, astar ve ön ve arka astar plakası, sertliği 58HRC’den fazla olan, hem güçlü anti-saldırı özelliğine hem de daha yüksek dirençli aşınma ve direnç aşınma özelliklerine sahip aşınma önleyici dökme demir alaşımına uyarlanmıştır.